Новаторські проекти Blockchain OC— децентралізована гра в бойовий корабель.

Cartesi Ukraine
5 min readSep 15, 2022

Серія про новаторів Web2 і Web3 в ОС Blockchain.

Продуктивний розробник Lachezar каже, що його початок роботи з блокчейном був легким. Cartesi надав багато документації, і він зміг отримати більшу частину своїх знань про блокчейн, фактично розробляючи свої децентралізовані програми, і йому не потрібно було спочатку вивчати всі тонкощі Solidity. ОС Blockchain надає таким розробникам, як Lachezar, операційну систему Linux: фреймворк, мови та бібліотеки, які можуть працювати на ній. Це означало свободу втілювати свої ідеї в реальність на блокчейні — не відчуваючи обмежень Solidity.

Для Lachezara це був не просто цікавий досвід, але й можливість допомогти іншим освоїти блокчейн.

Ні Solidity

«Що мені подобається в ОС Blockchain, так це те, що мені насправді не потрібно мати справу з блокчейном. Я вмію використовувати вже знайомі мені мови програмування, такі як C++, PythonJavaScript, і це чудово! Машина Cartesi приховала всі складності блокчейну, і це значно полегшило розробку.

У мене немає справжнього досвіду роботи з Solidity, я пройшов базовий курс, щоб ознайомитися з нею, і виявив, що це дуже обмежено— у певний момент мені потрібен вищий рівень виразності, як, наприклад, розбір рядків. У Solidity я не можу просто використати щось на зразок методу підрядків Python. Тож коли ОС Blockchain надала мені повноцінну операційну систему Linux, я почувався вільним. Я можу використовувати фреймворк, мови та платформи, які можуть працювати в Linux, і не відчувати розчарування чи обмежень».

Децентралізована гра про бойовий корабель

«Для онлайн-версії класичної гри Battleship секретність надзвичайно важлива — якщо ви розгадаєте дошки іншого гравця, ви одразу виграєте. У онлайн-версії бойового корабля ви повинні повірити, що сервер, який обробляє гру, не робить з вами нічого поганого; що це, наприклад, не відмова від вашої позиції.

Загалом, в іграх на бойових кораблях багато шахрайства (просто загуглите, і ви побачите). У децентралізованій версії, подібній до тієї, яку я створюю, ми використовували цей протокол, у якому ми шифруємо конфігурацію дошки та надсилаємо її, коли починається гра, щоб ніхто не міг бачити дошку, але вони також не могли брехати про те, що було початковим встановлення позицій корабля.

Під час гри існує довіра, але якщо виникає суперечка, наприклад, коли гравець А має враження, що інший обманює, гравець Б повинен розкрити, якою була його фактична дошка. А блокчейн покаже, хто був правий. Таким чином, незважаючи на те, що вони в блокчейні, гравці не можуть отримати доступ до позицій один одного, оскільки вони зберігаються в зашифрованому вигляді до кінця гри».

Вибух обчислювальної потужності

«Створення децентралізованої гри про бойові кораблі складно з меншою потужністю процесора. Розшифровка всієї дошки означає, що ви повинні пройти всі ходи — ви повинні відтворити всі перевірки гри від початку до кінця. І це просто не вписується в одну транзакцію блокчейну, тому вам доведеться виконувати кілька дій, обробляючи їх частинами. І ви повинні переконатися, що кожна транзакція правильно оброблена, перш ніж переходити до наступного блоку.

Завдяки величезній обчислювальній потужності The Blockchain OS ви можете обробляти всю гру одночасно. Не потрібно турбуватися про поділ його на менші частини, обмежені обчислювальними обмеженнями транзакцій блокчейну».

Майбутнє бойових кораблів

«Поки що мета — створити стабільну першу версію гри, традиційну версію. Але в найближчому майбутньому ми уявляємо, що побачимо версії для кількох гравців або версії з різноманітними індивідуальними правилами. Наприклад, гравці можуть вирішити змінити розмір дошки, змінити типи кораблів, з якими їм дозволено грати, додати додаткові підводні човни та створити спеціальні човни з певними повноваженнями, наприклад отримати 2 удари по кожній конкретній ділянці, перш ніж вони підірвуться, або бомби, які підривають два квадрати одночасно.

Розробники дійсно можуть пограти й зробити цю класичну гру складнішою, створивши нашу. Крім того, ми створюємо платформу для розробки покрокових настільних ігор. Завдяки нашій системі люди зможуть розробляти настільну гру ще швидше, оскільки вони починатимуть із вищого рівня абстракції.

Уявіть собі навіть використання машинного навчання для створення бота-корабля, який може грати проти вас, або ймовірнісні фізико-математичні бібліотеки для визначення того, що станеться в грі. Ви навіть можете включити вплив реального життя, наприклад вітер і погоду! Було б цікаво створити ці складніші рівні в грі та зробити її загально багатшою».

NFT, хороші, погані та потворні

«Звичайно, усі ці чудові кораблі та власні активи можна перетворити на NFT. Сам NFT зазвичай децентралізований, оскільки це актив у мережі. Але ось дещо я дізнався: NFT не завжди децентралізовано. Ігрова платформа може перетворити дуже потужні NFT на погані NFT, просто перевернувши їхнє значення на сервері, без згоди на це в спільноті.

У багатьох випадках гравці часто залишаються розчарованими, тому що один із їхніх улюблених персонажів, предметів чи щось знервовано, і вони не мають права голосу в цьому питанні. Якщо альтернативи немає, ви або продовжите гру, або зупинитеся. З блокчейн-іграми ви можете залишатися на версії, у яку граєте, навіть якщо ви не згодні зі змінами, внесеними розробником. Або ви можете просто створити свою власну версію!»

Сила ігрової спільноти

«Баланс у грі складний, важливий і зазвичай виконується централізовано. Наприклад, якщо мене поєднають з кимось, у кого є цей суперкорабель, якого я не маю, я, ймовірно, програю, тому що я переможу. Традиційно розробник збалансує це в грі.

Але завдяки блокчейну та децентралізованому управлінню гравці можуть голосувати за баланс за допомогою DAO. Таким чином, гравці можуть вирішити колективно збільшити сили певного корабля або колективно послабити його. Таким чином ігрова спільнота забезпечує баланс гри. І це дуже відрізняється від централізованої гри, де розробник має бути наглядачем гри, збільшуючи чи зменшуючи потужність чи щось інше, щоб гра досягла певної рівноваги. Тепер ми можемо змусити спільноту робити це замість цього».

Хочете почути більше від розробників, які створюють ОС Blockchain? Подивіться, як новачок Web3 Александер знаходить способи захисту прав творців за допомогою технології блокчейн:

Про Cartesi та ОС Blockchain

ОС Blockchain — це децентралізована інфраструктура рівня 2, яка підтримує Linux та основні програмні компоненти. Вперше розробники можуть кодувати масштабовані смарт-контракти з багатими програмними інструментами, бібліотеками та послугами, до яких вони звикли, долаючи розрив між основним програмним забезпеченням і блокчейном.

Cartesi дає змогу мільйонам нових стартапів та їх розробників використовувати ОС Blockchain і залучати додатки Linux. Завдяки новаторській віртуальній машині, оптимістичних зведених даних і бічних мереж Cartesi відкриває шлях для розробників усіх видів, щоб створити наступне покоління програм блокчейн.

Ласкаво просимо в ОС Blockchain, дім для того, що буде далі.

Telegram Announcements | Telegram | Discord (Development Community)| Reddit | Twitter | Facebook | Instagram | Youtube | Github | Cartesi Improvement Proposal (CIP) | Website

--

--

Cartesi Ukraine

Cartesi - це спеціальний rollup протокол для додатків з середовищем виконання Linux. Щоб дізнатися більше про Cartesi, відвідайте https://cartesi.io/.